Włoskie wina

ENOTECA PORTOBELLO

ENOTECA PORTOBELLO

W Portobello nie sprzedajemy wina, sprzedajemy emocje!

Wino jako ambrozja przypominająca nam wszystkim czasy wspomnień z zagranicznych pobytów pozwala na celebrowanie chwil towarzyskich z bliskimi. To nie tylko wino, to historie ludzi zakorkowane w każdej butelce. ludzi oddanych pasji tworzenia i dzielenia się smakiem i szczęściem.

W produkcji wina w Italii zaangażowane są całe rodziny, które z pokolenia na pokolenie przekazuje cenną wiedzę i niepowtarzalne smaki, które my w Portobello celebrujemy wyciągnięciem każdego korka z butelki.

Nie ma dobrej kuchni, bez dania w towarzystwie wina. To pewnego rodzaju ambrozja dla wielu koneserów. W Portobello prezentujemy ofertę z selekcją ponad 200 etykiet wielkich i wspaniałych win z całej Italii. W oparciu o nasze doświadczenia, wypracowane przez lata kontakty i relacje z producentami i importerami przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe trunki, dla niektórych eliksir życia.

W naszych podróżach po szlakach czerwonych i białych win napotkaliśmy jedne z najlepszych pozycji uznanych na światowych salonach, odwiedziliśmy producentów niemal w każdym regionie. To międzynarodowe nagrodzone klasyki oraz koneserskie małe wytwórnie z perełkami w głębokich piwnicach. Zgromadziliśmy w naszej Enotece kwintesencję tego co Włosi uznali za najlepsze. Przywieźliśmy niektóre z nich osobiście pilnując całego procesu przechowywania w chłodnych warunkach. Nasze wina leżakują w przystosowanych do tego chłodniach, odpowiednich temperaturach dla wina białego, czerwonego i musującego.

VINI BOLLICINE

VINI BOLLICINE

WINA MUSUJĄCE

Od kilku lat prym w aperitif, lub okazjonalnych bąbelkach wiedzie Prosecco, cudownie perliste, o delikatnych nutach kwiatowych, pochodzące z regionu Veneto od Valdobbiadene po Connegliano. Posiadamy w ofercie podstawowe z apelacją DOC, po DOCG, wytrawne Brut, po Extra Dry, a także z okolic Cartize o wyjątkowej delikatności. Rocznikowe Millesimato czy ostatnia nowość prosecco Rose.

Innym rodzajem bollicine jest Rejon Franciacorta okolice Brescii z wyjątkowymi i najbardziej uznanymi winami musującymi z całej Italii. Tacy producenci jak Bellavista, czy Ca del Bosco są tam najbardziej nagradzanymi, nie mogło ich zabraknąć w naszym portfolio.

VINI ROSA

VINI ROSA

WINA RÓŻOWE

Wino różowe może przybierać kolory od bardzo jasnego aż po intensywny, w zależności od użytych odmian i technologii produkcji. Wyjątkowy kolor, lekkość i aromaty cytrusowe tworzą idealny czas celebrowania chwil w ogrodach i letnich spotkaniach. Najlepsze jakie mamy pochodzą z Toskanii od Antinori, ale także ze słonecznej Sycylii od Donnafugaty.

VINI BIANCHI

VINI BIANCHI

WINA BIAŁE

Wina białe są zwykle bardzo wytrawne, świeże i neutralne w smaku, nadają się jako aperitif w gorący letni dzień. Jednak włoskie wina to nie tylko określona wytrawność, lecz głębia, a zarazem lekkość w nosie i ustach. Oferujemy wspaniałe Zibbibo z Sycylii, po lekko cytrusowe Vermentino z Sardynii, posiadamy w naszych zbiorach od beczkowych Chardonnay z Umbrii aż po mineralne i skalite Arneis z Piemontu, czy Chardonnay z Friuli aż po cudowne zapachy różane z Alto Adige.

W naszej enotece znajduje się po kilka rodzajów Chardonnay, Sauvignon, Gewutrztraminer, Vermentino, czy Moscato, od Sycylii po Friuli. Od Donnafugaty, Antinori, czy Vie di Romans po cudowną Elene Walch.

VINI ROSSI

VINI ROSSI

WINA CZEROWNE

Wina czerwone to soczyste i aromatyczne wręcz dopominające się towarzystwa posiłku. Znajdują się też takie, które idealnie pasują i są odpowiednie do długiego leżakowania choćby długowieczne Barolo i Barbaresco od Gaji czy La Spinetta. Barolo – Wino królów i król win. Jednak Piemont to także mgiełka Nebbiolo o niezwykle lekkich taninach i wyważonej mineralności oraz Barbera, czy Dolcetto, które nadają się do codziennego spożywania. Nie zapominamy o winach z Veneto, o niezwykłej Valpolicelii i niepowtarzalnym procesie powstawania Amarone. Samo oferowanie wina od Quintarelli czy Dal Forno jest czymś wyjątkowym i niezwykle ekscytującym na co gorąco zapraszamy znawców wina Amarone.

Toskania to nie tylko Chianti lecz przede wszystkim supertoscany z okolic Bolgherii, wielcy producenci jak Antinorii ze słynna Sassicaia, czy Frescobaldi z wyjątkowym Merlot Masseto. Wielu z nas pamięta pobyt z Toskanii z pewnością w towarzystwie win takich jak Brunello di Montalcino, Nobile di Montepulciano choćby od Poliziano, czy Avignonesi. Takie i inne wspomnienia można odświeżyć w naszej włoskiej winiarni, albo zapakować butelkę na wynos.

Południe Italii też może się pochwalić wspaniałymi winami, np. Primitivo zwłaszcza z Mandurii, Negroamaro oraz Aglianico. Będąc na Sycyllii konieczne jest wspomnienie Nero D’avola, a na Sardynii wina długowieczności, owianego przez mieszkańców Nuoro legendą o właściwościach krwiotwórczych wpływających na długie życie. Posiadamy około 10 etykiet niezwykłego Cannonau od lekkiego rocznego po Riservę od Giovanii Montisci.

Na koniec posiłku jedząc deser możemy wybrać delikatne wino z wyspy nie opodal Sycylii – Pantelerii pełne słońca i słodyczy w aromatach wanillii, czy delikatnie musujące Moscato di Asti – jednego od najlepszych producentów La Spinetta.